بهترین دیافراگم و فاصله کانونی برای پرتره چیست؟

هر عکاس پرتره همان لنزی را خواهد داشت که واقعاً از کار کردن با آن لذت می برد.بهترین دیافراگم در حالی که ما سعی می کنیم زیاد درگیر تأکید بر اهمیت تجهیزات نباشیم، در مورد عکاسی پرتره – دسترسی به لنز دوربین با فاصله کانونی مناسب و دیافراگم باز دنیای متفاوتی را ایجاد می کند.

در این مقاله، ما در مورد لنز مورد علاقه خود برای پرتره صحبت خواهیم کرد: لنز Canon 85mm f/1.2 II. ما به طور عمیق درباره مزایایی که ارائه می دهد صحبت خواهیم کرد و برخی از تصاویر نمونه را به نمایش خواهیم گذاشت، بنابراین می توانید ببینید که لنز در این فاصله کانونی و دیافراگم باز واقعا چگونه به نظر می رسد.

البته، با توجه به اینکه این یک موضوع ذهنی است، ما همچنین نگاهی به چند لنز دیگر برای نمایش فواصل کانونی مختلف در دسترس خواهیم داشت. همانطور که آموختیم، گزینه “یک اندازه برای همه” وجود ندارد. اگر به دنبال خرید یک لنز عکاسی پرتره هستید، این بینش اضافی به شما کمک می کند تا درک خود را از لنزهای موجود برای این منظور بهتر شکل دهید.

اول – فاصله کانونی بهینه

به عنوان عکاسانی که تمایل به عکاسی از همه چیز و هر چیزی را دارند، می تواند عجیب باشد که به عقب برگردیم و واقعاً به این فکر کنیم که چگونه تمایل داریم از قطعات مختلف تجهیزات برای مشاغل مختلف استفاده کنیم. اگر اینطور فکر کنیم، تجهیزات دوربین ما (شامل لنزها) فقط ابزارهایی هستند مانند چکش، پیچ گوشتی و آچار برای کسی که خانه می‌سازد.

مقاله مرتبط
لنز دوربین چیست؟؟

علیرغم داشتن لنزهای بسیار عالی، لنز 85 میلی متری ما بیشتر برای گرفتن عکس های پرتره استفاده می شود. به این معنی نیست که از لنزهای دیگر استفاده نمی شود (و در آینده بیشتر در مورد آنها وجود خواهد داشت)، اما حداقل مورد علاقه ما برای این منظور است.

واقعاً دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا ما 85 میلی‌متر را به عنوان یک فاصله کانونی عالی برای پرتره می‌دانیم. آن ها هستند:

فشرده سازی تصویر بسیار قابل توجه و زیبا است

یک عکاس برای کار با آن به فضای زیادی نیاز ندارد

در هسته آن، ما واقعاً تمایل داریم تجهیزات خود را بر اساس توانایی خود در استفاده آسان از آن و تصاویر حاصل از آن قضاوت کنیم. مطمئناً، ما می‌توانیم به اعماق دنیای فناوری برویم و جزئیات کوچک لنز را بررسی کنیم، اما واقعاً هدف خاصی برای ما ندارد. مهمتر از آن، این کار به مشتریانی که پرداخت می‌کنند نیز چندان هدفی ندارد، زیرا آنها بیشتر به داشتن عکس‌هایی با ظاهر عالی اهمیت می‌دهند – نه تجهیزاتی که با آن تولید می‌شود.

دوم – تعریف بهترین دیافراگم

داشتن لنز دوربینی که می‌تواند با فوکوس‌های پایین عکسبرداری شود، یکی از مهم‌ترین کلیدهای باز کردن قفل عکس‌های پرتره عالی است. در حالی که ما معمولاً فکر می کنیم که برای گرفتن عکس های عالی لزوماً به تجهیزات پیشرفته نیاز ندارید، در این زمینه خاص شکی وجود ندارد که – آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید.

بسیاری از لنزهای پرایم گران‌تر، توسط سازندگان لنزهای مختلف، توانایی کاهش تا f/1.0 را دارند. به همین دلیل است که بسیاری از عکاسان – از جمله خودمان – آنها را می خرند. توانایی گرفتن عکس در این سطح، گرفتن نوردهی مناسب را بدون نیاز به افزایش ISO (که منجر به دانه‌بندی بیشتر در تصاویر می‌شود) آسان‌تر می‌کند، زیرا هر توقف پایین‌تر به این معنی است که یک توقف بیشتر نور اضافی دریافت می‌کنید.

مقاله مرتبط
سونی از Alpha a9 Full-Frame Speed Demon رونمایی کرد

دلیل این امر ساده است: f-stop کم = دیافراگم بازتر. هرچه دیافراگم بازتر باشد = نور بیشتری می تواند به طور طبیعی وارد سنسور دوربین شود.

با این گفته، عکاسی در بازترین دیافراگم اغلب بهترین انتخاب نیست، زیرا تمرکز بر روی هر لنز تقریباً دشوار است. ما فقط تمایل داریم با f/1.2 در لنز 85 میلی‌متری f/1.2 کانن خود در شرایط نوری عالی عکس‌برداری کنیم، همانطور که در ساعت طلایی یا گاهی اوقات هنگام عکاسی با فلاش (چون فلاش سوژه را منجمد می‌کند و به ما اجازه می‌دهد تا گرفتن تمرکز).

از تمام زمانی که برای عکاسی با این لنز صرف کرده‌ایم، نقطه شیرین ما برای بهترین پرتره‌ها تقریباً f/2.0 – f/2.4 است. این به ما این امکان را می دهد که بدون از دست دادن فوکوس، جداسازی پس زمینه و تاری را که همه ما به عنوان عکاس پرتره رویای آن را داریم ایجاد کنیم.

فاصله کانونی 85 میلی متر + دیافراگم شروع f/1.2 = لنز Canon 85mm f/1.2 II

لنز Canon 85mm f/1.2 II واقعاً ترکیب کاملی از قابلیت‌های فاصله کانونی و دیافراگم برای یک عکاس پرتره است. این لنز به عنوان یک لنز سطح بالا، عملکردهای داخلی مکانیکی را نیز به همراه دارد که آن را قادر می سازد تصاویر زیبا و غنی تولید کند. به این دلایل ترکیبی و تجربه شخصی ما از عکاسی با آن برای چندین سال است که ما به راحتی آن را توصیه می کنیم.

سایر گزینه های لنز پرتره برای عکاسان غیر کانن و عکاسان مقرون به صرفه

در حالی که ما روشن کرده‌ایم که لنز پرتره ترجیحی ما لنز Canon 85mm f/1.2 II است، اما می‌دانیم که همه نمی‌توانند خودشان از این لنز استفاده کنند. قیمت آن می تواند محدود کننده باشد – به خصوص اگر بودجه ای ندارید یا یک علاقه مند هستید.

مقاله مرتبط
راهنمای کامل مبتدیان برای عکاسی با هواپیماهای بدون سرنشین

گزینه‌های لنز مقرون‌به‌صرفه‌تری وجود دارد، و اگرچه کیفیت و قابلیت‌ها ممکن است به این اندازه بالا نباشد، اما این لنزها در نوع خود لنزهای عالی هستند.

علاوه بر این، ما کاملاً درک می کنیم که همه افرادی که این پست را مشاهده می کنند، با تجهیزات Canon عکس نمی گیرند. ما برخی از لنزهای قابل مقایسه را توسط سایر سازندگان مشهور دوربین شناسایی کرده ایم که می توانید آنها را به عنوان جایگزین های تقریبا مشابه بررسی کنید.

لنزهای مقرون به صرفه 85 میلی متری کانن:

لنز تله فوتو متوسط ​​Canon EF 85mm f/1.8 USM

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

جایگزین برای توصیه های برتر ما