قیمت دوربین عکاسی

جهت ثبت عکس حرفه ای احتیاج به تجهیزات حرفه ای دارید جهت اطلاع از قیمت دوربین عکاسی و دریافت مشاوره با مجموعه ماموت دوربین در ارتباطات باشید.

در حالی که بسیاری از مهارت‌هایی که در عکاسی مطالعه می‌کنید ماهیت علمی دارند، مانند f-stop، سرعت شاتر و ISO، ترکیب‌بندی عکس یک موضوع هنری است. رویکرد هنری چیزی است که یک تصویر را فریبنده می کند. گفته می‌شود که عکاسان وقتی می‌توانند عکس‌های جذابی بگیرند، «چشم خوبی» دارند. اما چه چیزی یک عکس را برای بیننده جذاب و دلپذیر می کند؟ اغلب اوقات، این به یک ترکیب بندی قانون یک سوم مربوط می شود و تسلط بر آن می تواند تأثیر زیادی بر کیفیت نمونه کار عکاسی شما داشته باشد.

قیمت دوربین عکاسی

قانون یک سوم چیست؟

این یک مفهوم برای کمک به عکاسان برای نوشتن عکس های هیجان انگیز و زیبا است. این یک “قانون” سخت و سریع نیست، به این معنی که همیشه اعمال نمی شود، و هیچ تعریف مناسبی از قانون یک سوم وجود ندارد. اما در اکثر مواقع، تصاویر شما را بهبود می بخشد. این به ویژه برای مبتدیان مفید است زیرا نقطه شروعی را برای یادگیری فراهم می کند.

این قانون به قدری فراگیر است که اغلب در تنظیمات دوربین شما یافت می شود. بسیاری از دوربین های مدرن می توانند خطوط شبکه Rule را در منظره یاب یا LCD شما پوشش دهند. انجام این کار یادگیری استفاده از قانون را آسان تر از همیشه می کند.

قیمت دوربین عکاسی

نحوه استفاده از قانون یک سوم

برای شروع عکاسی Rule of Thirds، با تصور شبکه ای که روی ترکیب بندی های خود قرار می دهید، شروع کنید. در قاب عکس خود، دو خط عمودی را تجسم کنید که کادر شما را به یک سوم تقسیم می کند و دو خط افقی که قاب شما را تقسیم می کند. نتیجه این است که شما قاب عکس خود را به 9 جعبه کوچکتر یا یک شبکه 3×3 تقسیم کرده اید. اما چیزهای اساسی مکان خطوط و نقاطی است که خطوط به هم می رسند.

مقاله مرتبط
10 نوع ژانر عکاسی را می توانید به عنوان یک عکاس حرفه ای دنبال کنید

جایی که این خطوط به هم می رسند، نقاط عالی برای قرار دادن موضوعات مهم هستند. آنها کمی خارج از مرکز هستند اما در لبه قاب نیستند.

خود خطوط نیز مفید هستند. خطوط طبیعی تصویری را که ایجاد می کنید پیدا کنید. آیا افق دارد؟ آیا تقسیم بندی دارد، مثلاً بین ماسه ساحل و دریا؟ آیا درختانی در جنگل وجود دارند که قله‌هایشان به آسمان می‌رسد و تنه‌هایشان با یک چمنزار کوهستانی چمن‌زده؟ اینها نمونه هایی از خطوطی هستند که می توانید برای کمک به ایجاد عکس های قانون یک سوم استفاده کنید.

جهت اطلاع از قیمت دوربین عکاسی با فروشگاه ماموت دوربین در ارتباط باشید

قیمت دوربین عکاسی

نقطه مورد علاقه و عناصر مهم

مهم نیست که چه نوع عکاسی می‌گیرید، گرفتن عکس‌های Rule of Thirds قابل انجام است.

هنگام گرفتن پرتره، چه چیزی مورد توجه است؟ معمولاً چشم سوژه است. هنگام گرفتن مناظر، نقطه عطف برجسته ای که مکان را منحصر به فرد می کند چیست؟ هنگام عکاسی از ماکرو، جزئیات ترکیبی مانند خطوط و نقاط معمولاً فراوان است.

یکی از دلایلی که Rule به خوبی کار می کند این است که به عکاسان کمک می کند تا سوژه های خود را در مرکز قرار ندهند.

وقتی فردی با یک عکس جالب یا هر اثر هنری استادانه ای روبرو می شود، ما به سمت ترکیب بندی کشیده می شویم. چشمان آنها به اطراف حرکت می کند و از عناصر مختلف تصویر قدردانی می کند. عناصر متعدد ما را به خود جذب می‌کنند و باعث می‌شوند از موضوع عکس قدردانی کنیم یا حداقل کمی بیشتر در مورد آن بیاموزیم.

مقاله مرتبط
عکاسی پرتره

موضوعات متمرکز معمولاً این اجازه را نمی دهند. چشم بیننده در وسط روی سوژه قرار می گیرد، با از دست دادن هر چیز دیگری در تصویر. یک سوژه خارج از مرکز با وادار کردن بیننده به نگاه کردن به اطراف از این امر جلوگیری می کند. این قانون به عکاسان کمک می کند تا سوژه را به اطراف حرکت دهند.

بنابراین اگر ترکیب بندی بیش از یک موضوع یا بیش از یک نقطه فوکوس داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ زیبایی یک ترکیب قانون یک سوم این است که چقدر انعطاف پذیر است. همه آن نقاط و خطوط را می توان به یکباره استفاده کرد. خود و دوربینتان را طوری مانور دهید که دو سوژه در نقاط مخالف یکدیگر قرار گیرند. اشیاء را در امتداد یک خط سوم قرار دهید. ترکیبات بی پایان هستند.

جهت اطلاع از قیمت دوربین عکاسی با فروشگاه ماموت دوربین در ارتباط باشید