آموزش عکاسی با موبایل:

عکاسی با موبایل ، قبل از طراحی تلفن های هوشمند اگر می توانید چنین زمانی را به یاد بیاورید. گرفتن یک عکس عالی یک فرآیند سخت کارانه بود. می توانید یک دوربین فانتزی و نرم افزار ویرایش برای رایانه رومیزی خود بخرید و برای یادگیری نحوه استفاده از آنها وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

(جهت شروع عکاسی حرفه ای احتیاج به یک دوربین حرفه ای دارید؛دوربین کانن 80D، دوربین80D با لنز میتواند دوربینی مناسب برای شروع حرفه ای عکاسی باشد.)

آموزش عکاسی با موبایل، اما به لطف دستگاه های تلفن همراه و برنامه های ویرایشی همراه آنها. اکنون می توانیم عکس هایی با کیفیت بالا گرفته و آنها را بدون زنگ و سوت زیاد ویرایش کنیم .همه از همان دستگاهی است که برای برقراری تماس استفاده می کنیم.

عکاسی با موبایل

دیگر نکات مهم آموزش عکاسی با موبایل:

  1. برای ایجاد تعادل در عکس خود از خطوط شبکه استفاده کنید.

یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای بهبود عکس های تلفن همراه خود روشن کردن خطوط شبکه دوربین است. این مجموعه ای از خطوط را بر روی صفحه نمایش دوربین گوشی هوشمند شما قرار می دهد که براساس «قانون یک سوم» ساخته شده است. یک اصل ترکیب عکاسی که می گوید یک تصویر باید به صورت افقی و عمودی به سوم تقسیم شود. بنابراین شما دارای 9 قسمت هستید در مجموع.

طبق این نظریه، اگر نقاط مورد علاقه خود را در این تقاطع ها یا در امتداد خطوط قرار دهید. عکس شما از تعادل. سطح بالاتری برخوردار خواهد بود و به بینندگان امکان تعامل طبیعی با آن را می دهد.

iPhone: به «تنظیمات» بروید، «عکسها و دوربین» را انتخاب کنید و «شبکه» را روشن کنید.

Samsung Galaxy: برنامه دوربین را راه اندازی کنید، به «تنظیمات» بروید، به پایین بروید و گزینه «خطوط شبکه» را به «روشن» تغییر دهید.

(جهت شروع عکاسی حرفه ای احتیاج به یک دوربین حرفه ای دارید؛دوربین کانن 80D، دوربین80D با لنز میتواند دوربینی مناسب برای شروع حرفه ای عکاسی باشد.)

عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل فوکوس دوربین خود را تنظیم کنید:

دوربین های تلفن امروزی به طور خودکار روی پیش زمینه قاب شما متمرکز می شوند، اما هر عکسی که از تلفن خود می گیرید موضوع واضحی ندارد. برای تنظیم مکانی که می خواهید لنز دوربین شما فوکوس شود، برنامه دوربین خود را باز کنید و روی صفحه ای که می خواهید دید را واضح کنید ضربه بزنید.

به عنوان مثال اگر از چیزی در حال حرکت عکس می گیرید، ممکن است دوربین شما بتواند این موضوع را دنبال کند و در صورت لزوم دوباره تمرکز کند.

عکاسی با موبایل ، برای اطمینان از تمرکز حداکثر سوژه در حال حرکت، روی صفحه ضربه بزنید تا فوکوس دوربین تلفن شما اصلاح شود. سپس باید یک نماد مربعی یا دایره ای روی صفحه دوربین شما ظاهر شود تا تمرکز عکس شما به تمام محتوای داخل آن نماد تغییر یابد.

روی یک موضوع تمرکز کنید.

عکاسی با موبایل ، بسیاری از بهترین عکس ها فقط شامل یک موضوع جالب هستند؛ بنابراین هنگام گرفتن عکس از یکی، وقت اضافی را برای تنظیم عکس اختصاص دهید. برخی از عکاسان حرفه ای می گویند که سوژه نباید تمام قاب را پر کند و دو سوم عکس باید فضای منفی باشد – که به برجستگی بیشتر موضوع کمک می کند.

اما مطمئن باشید که روی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود ضربه می زنید تا دوربین را روی سوژه خود متمرکز کنید – این امر به شما کمک می کند تا از تمرکز و بهینه سازی نور اطمینان حاصل کنید.

عکاسی با موبایل ؛ نکته حرفه ای: هنگامی که عکس خود را گرفتید، می توانید از فیلترها و برنامه ها برای زنده تر نشان دادن سوژه یا برش دادن آن برای قاب بندی صحیح سوژه استفاده کنید. روشنایی، کنتراست و اشباع عکس را نیز می توان بر این اساس تنظیم کرد – همه اینها از تلفن شما است.

عکاسی با موبایل

فضای منفی را در آغوش بگیرید.

(جهت شروع عکاسی حرفه ای احتیاج به یک دوربین حرفه ای دارید؛دوربین کانن 80D، دوربین80D با لنز میتواند دوربینی مناسب برای شروع حرفه ای عکاسی باشد.)

فضای منفی «به سادگی به مناطق اطراف و بین سوژه های یک تصویر اشاره دارد – و می تواند از» خوب «به» عالی عکس بگیرد.

عکاسی با موبایل ؛ وقتی فضای خالی زیادی را در یک عکس قرار دهید، سوژه شما بیشتر برجسته می شود و واکنش شدید بیننده شما را برمی انگیزد؛ و فضای منفی چه شکلی است؟ این اغلب یک فضای بزرگ از آسمان باز، آب، یک زمین خالی یا یک دیوار بزرگ است، مانند مثال های زیر.

دیدگاه های مختلفی پیدا کنید.

عکاسی با موبایل ؛ گرفتن عکس از یک زاویه منحصر به فرد و غیر منتظره می تواند باعث به یاد ماندنی تر شدن آنها شود – این باعث ایجاد یک توهم از عمق یا ارتفاع با سوژه ها می شود. همچنین باعث برجسته شدن تصویر می شود، زیرا بیشتر عکسهای موبایل یا مستقیم یا از دید پرنده گرفته می شوند.

مقاله مرتبط
بهترین دیافراگم و فاصله کانونی برای پرتره چیست؟

مثل اولین عکس زیر، مستقیماً رو به بالا عکس بگیرید و با آسمان به عنوان فضای منفی بازی کنید. یا می توانید کمی زاویه رو به پایین بگیرید.

عکاسی با موبایل ؛ نکته حرفه ای: اگر عکسی می گیرید و دیدید کمی کج یا کج است، از برنامه ویرایش عکس SKRWT استفاده کنید تا خطوط تمیز و مربع جلوه کند.

عکاسی با موبایل

با بازتاب بازی کنید.

چیزی بسیار ایده آل در دیدن آسمان منعکس شده در یک قسمت آب وجود دارد. یک دلیل وجود دارد که ما عاشق دیدن آن هستیم – چشمان ما به سمت بازتاب کشیده می شوند؛ بنابراین به دنبال فرصت هایی برای بازی با آنها در عکس ها باشید.

بسیاری از مکان های خارج از جعبه برای بازتاب وجود دارد – گودال ها، آب بزرگتر، آینه ها، عینک آفتابی، لیوان های آشامیدنی و سطوح فلزی فقط چند مورد است.

از خطوط پیشرو استفاده کنید.

عکاسی با موبایل ؛ در برخی از عکسها، خطی وجود دارد که چشم بیننده را به سمت قسمت خاصی از قاب می کشاند. به آنها خطوط پیشرو گفته می شود. آنها می توانند مستقیم یا مدور باشند – به راه پله ها، نماهای ساختمان، مسیرهای قطار، جاده ها یا حتی یک مسیر در میان جنگل فکر کنید.

خطوط پیشرو برای ایجاد حس عمق در تصویر عالی هستند و می توانند عکس شما را به صورت هدفمند طراحی کنند – حتی اگر به طور تصادفی کاملاً به شکل زیبایی رسیده باشید.

به دنبال تقارن باشید.

عکاسی با موبایل ؛ تقارن را می توان به عنوان «حس مبهم نسبت و تعادل هماهنگ و زیبا» تعریف کرد؛ و تصاویری که دارای تقارن هستند می توانند به طرز باورنکردنی چشم نواز باشند – همچنین یکی از ساده ترین و جذاب ترین روش ها برای ساختن عکس است.

عکاسی با موبایل در عکاسی، تقارن معمولاً به معنای ایجاد تصویری است که می تواند به دو قسمت مساوی تقسیم شود که تصاویر آینه ای از یکدیگر هستند.

 این کمی متفاوت از بازتاب است – تقارن را می توان «در طبیعت» یافت، همانطور که در تصویر راه پله است، یا شما می توانید عکس خود را تنظیم کنید، مانند عکاس اریک کریستین در اولین عکس زیر.

و به یاد داشته باشید – از خطوط شبکه ای که از نوک شماره 1 استفاده می کنند استفاده کنید تا همه چیز را کاملاً مرتب کنید.

مراقب الگوهای تکراری باشید.

عکاسی با موبایل ؛ الگوهای تکراری بسیار چشم نواز هستند – هرگاه عناصر گرافیکی قوی بارها و بارها تکرار شوند، مانند خطوط، اشکال هندسی، فرم ها و رنگ ها ظاهر می شوند.

این الگوها می توانند جلوه بصری شدیدی ایجاد کنند و عکاسی از چیزی مانند کف زیبا و کاشی کاری شده می تواند برای ایجاد تصویری قابل توجه کافی باشد.

در مواقع دیگر، مراقبت از جایی که به طور طبیعی یا ناخواسته ظاهر می شوند، مانند لذت فرار آتش سوزی در سمت چپ، لذت بیشتری دارد.

(جهت شروع عکاسی حرفه ای احتیاج به یک دوربین حرفه ای دارید؛دوربین کانن 80D، دوربین80D با لنز میتواند دوربینی مناسب برای شروع حرفه ای عکاسی باشد.)

با مسدود کردن رنگ بازی کنید.

آیا وقتی کل عکس سیاه و سفید است، به جز یک شی single، خنک نیست؟ به نظر می رسد که بله در واقع برنامه هایی برای آن وجود دارد.

یکی از موارد دلخواه ما Touch Color است – برنامه ای که به طور خودکار عکس را به مقیاس خاکستری تبدیل می کند و به شما امکان می دهد قسمت هایی را که می خواهید رنگ آمیزی کنید پر کنید.

عکاسی با موبایل ؛ مسدود کردن رنگ می تواند به برجسته سازی عناصر عکسی که می خواهید برجسته شود مانند گیاه یا چیز دیگری با رنگ پررنگ کمک کند.

 این هدف به همان اندازه فضای منفی بدست می آید، بدین معنی که می تواند به برجسته شدن یک موضوع کمک کند – اما با مسدود کردن رنگ، سایر عناصر عکس برای یک تصویر منسجم دست نخورده باقی می مانند.

عکاسی با موبایل

از بزرگنمایی خودداری کنید.

وقتی از دور عکس می گیرید، بزرگنمایی یک چیز خاص که می خواهید آن را بگیرید، وسوسه انگیز است؛

 اما در واقع بزرگنمایی بهتر است – انجام این کار می تواند عکس را دانه ای، تار یا پیکسلی نشان دهد.

نکات دیگر در آموزش عکاسی با موبایل:

عکاسی با موبایل ؛ در عوض، سعی کنید به سوژه خود نزدیکتر شوید – مگر اینکه حیوان وحشی باشد، در این صورت توصیه می کنیم فاصله خود را حفظ کنید – یا عکس را از فاصله پیش فرض بگیرید و بعداً آنرا برش دهید.

 به این ترتیب، کیفیت را به خطر نمی اندازید و بازی کردن یا بهینه سازی تصویر بزرگتر آسان تر است.

جزئیات کوچک را ضبط کنید.

شاید این جمله را شنیده باشید: «این چیزهای کوچک است.» بعضی اوقات، این مورد در مورد عکسها نیز صدق می کند.

تصاویر کلوزآپ که جزئیات کوچک، پیچیده و ظریف را ضبط می کنند، می توانند محتوای بصری واقعاً جذابی را ایجاد کنند.

 مراقب بافتها و الگوهایی مانند رنگ لایه برداری، جاده ماسه ای یا رومیزی کاشی باشید.

مقاله مرتبط
چند ایده خلاقانه برای هر عکاس

نکته حرفه ای عکاسی با موبایل : از ابزار «وضوح» در برنامه ویرایش عکس مورد علاقه خود برای وضوح بخشیدن جزئیات عکس خود استفاده کنید.

عکاسی با موبایل؛ شما همچنین می توانید برنامه Camera + را بارگیری کرده و از فیلتر شفافیت آن استفاده کنید، همان چیزی است که کوین سینتوموانگ از وال استریت ژورنال این برنامه را «سس مخفی» می نامد – تقریباً به هر عکس شفافیت دوربین را اضافه می کند.

عکاسی با موبایل

از نور طبیعی استفاده کنید.

یافتن یک عکس عالی از تلفن های هوشمند که با فلش گرفته شده باشد دشوار است.

بیشتر اوقات، آنها باعث می شوند که عکس بیش از حد در معرض دید قرار بگیرد، تغییر رنگ منفی می دهد و باعث می شود سوژه های انسان شسته شود. در حقیقت حتی شایعه شده که فلش آیفون 7 نیز دارای نقص هایی است.

از منابع نور طبیعی که می توانید پیدا کنید، حتی پس از تاریکی هوا استفاده کنید.

 عکاسی با موبایل ؛ این به شما این فرصت را می دهد که مانند تصویر دوم زیر با سایه ها بازی کنید یا با دیگر منابع نور محیط مانند ترافیک و ساختمانهای اطراف یک شبح ایجاد کنید.

هنگامی که عکس را گرفتید، با برنامه “Exposure” در برنامه ویرایش عکس مورد علاقه خود بازی کنید تا ببینید آیا می توانید تصویر را کمی روشن تر کنید، بدون اینکه خیلی دانه دار باشد.

اگر از فلش استفاده می کنید، فقط در طول روز این کار را انجام دهید.

گاهی اوقات، استفاده از فلاش دوربین می تواند باعث بهبود عکس شود – اما به ندرت این کار را در شب انجام می دهد.

از آنجا که عکس های تاریک کنتراست بسیار واضح تری را در برابر فلاش گوشی شما نشان می دهد، می تواند هر فلاش را تهاجمی و ناهموار جلوه دهد

با این وجود، در فضاهایی که از قبل کاملاً روشن شده اند، یک فلاش می تواند به سایه های تاریک پشت یا اصلی سوژه اصلی شما کمک کند.

هنگام کادربرداری عکس بعدی خود، به سایه های تیره ای که می خواهید پاک کنید، به زمین یا در برابر سطوح عمودی نگاه کنید. در صورت مشاهده، در برنامه دوربین خود به صورت دستی فلش را ورق بزنید.

عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل ؛ تنظیم فلاش دوربین تلفن خود روی «خودکار» تضمین نمی کند که تلفن شما سایه هایی را که می خواهید از بین برود متوجه شود. فقط به یاد داشته باشید که وقتی کارتان تمام شد دوباره فلش را خاموش کنید.

تفاوت در دو عکس تلفن همراه از یک مجسمه فلزی را در زیر بررسی کنید.

 می بینید که سایه میز در عکس مبتنی بر فلاش در سمت راست کاملاً نرم تر است. فلاش حتی جزئیات بیشتری را در بدنه سوژه به نمایش می گذارد. دفعه دیگر که عکاسی از محصول را انجام می دهید این تفاوت را در نظر بگیرید.

خرید سه پایه موبایل را در نظر بگیرید.

اگرچه دستگاه های تلفن همراه به راحتی امکان گرفتن هر عکس را در حین حرکت دارند، اما هیچگاه راهی آسان برای اطمینان از ثابت بودن و متعادل نگه داشتن عکس هنگام عکسبرداری وجود نداشته است – مخصوصاً اگر می خواهید در تصویر باشید و فقط یک عکس سلفی معمولی با بازوی کشیده شما

سه پایه موبایل به شما این امکان را می دهد که گوشی هوشمند خود را برای عکس های سریع بدون هندوره و بدون داشتن تجهیزات سنگین همراه خود نصب کنید.

عکاسی با موبایل ؛ اکثر سه پایه های موبایل به سختی بزرگتر از دستگاه تلفن همراه شما هستند و می توانند به هر زاویه ای خم شوند.

عکاسی با موبایل ؛ یکی از آنها را در Joby در بالا بررسی کنید و بیاموزید که چگونه این سه پایه مینیاتوری می توانند به بهبود تجربه فیلم برداری تلفن همراه شما در زیر کمک کنند.

۱۶- نوردهی برنامه دوربین خود را به صورت دستی تنظیم کنید.

یکی دیگر از ویژگی های دوربین موبایل که می خواهید به صورت دستی تنظیم کنید، نوردهی شماست. ضربه زدن به صفحه نمایش هنگام روشن بودن دوربین تلفن شما فقط باعث تمرکز مجدد لنز روی سوژه جدید نمی شود – همچنین به طور خودکار میزان نور دوربین را تنظیم می کند. این نیز همیشه درست به نظر نمی رسد. بهتر است آن را با دست تنظیم کنید.

عکاسی با موبایل ؛ برای تغییر قرار گرفتن در معرض دوربین تلفن همراه خود، برنامه دوربین خود را باز کرده و روی صفحه ضربه بزنید. با مشاهده مجدد تمرکز لنز، نماد خورشید بسیار کوچک و مقیاس عمودی را مشاهده خواهید کرد. برای تنظیم سطح نور، انگشت خود را به آرامی به سمت بالا و پایین بکشید.

نکات دیگر در آموزش عکاسی با موبایل:

17. خلاصه مقالات ایجاد کنید.

منظور از عکسهای انتزاعی این است که ذات یک شی، یا مجموعه ای از آنها را کشف کنند، بدون اینکه کل منظره را آشکار کنند؛

 به عبارت دیگر، آنها هدف ایجاد تصاویر منحصر به فرد و شگفت آور از سوژه های معمولی را دارند.

مقاله مرتبط
راهنمای کامل مبتدیان برای عکاسی با هواپیماهای بدون سرنشین

این نگاه می تواند با برش بخشی انتزاعی از یک عکس در غیر این صورت عادی یا با گرفتن عکس های نزدیک از اشیا that که بیننده را متعجب کند – البته با تحسین – موضوع ممکن است محقق شود؛

 و سوژه هایی با الگو یا تکرار، مانند عکس انجیرهای خرد شده در زیر، نامزدهای عالی برای عکاسی انتزاعی هستند.

18- کاندیدها را بردارید.

عکس های ارسال شده می توانند به خاطر خاطرات عالی باشند – لحظات خوش در کنار دوستان، خانواده، یا دویدن گاه به گاه با یک فرد مشهور؛

 اما گاهی اوقات، عکسهای صادقانه از افرادی که کارهایی را انجام می دهند، یا افرادی که دارای افراد هستند، می توانند جالب تر باشند.

این به این دلیل است که عکسهای صریح بهتر می توانند احساسات و ذات یک لحظه را به طور موثر ثبت کنند. یکی از بهترین روش ها برای گرفتن این نوع عکس گرفتن فقط عکس های ممکن است.

شما چیزهای بیشتری برای انتخاب خواهید داشت و بهترین عکس ها اغلب وقتی اتفاق می افتد که «ستاره ها» در یک لحظه قرار بگیرند – چشمان همه باز باشد، یک نفر به همین ترتیب سر خود را خم می کند و شما در نهایت یک عکس از دوست لب بسته و مزمن شما با دندانهایش لبخند می زند.

عکاسی با موبایل

19. غیر متعارف باشید.

ترکیب بخش عظیمی از آنچه باعث عکس می شود عالی است، اما موضوع عکس نیز همین است.

برخی از جالب ترین و جالب ترین عکس ها از ایده های جالب و منحصر به فرد ناشی می شوند.

 تصاویر در برانگیختن احساسات از بینندگان شما م thanثرتر از متن هستند – این اغلب به این معنی است که عکسهای خود را برای گفتن چیزی بیان کنید.

سعی کنید در مورد آنچه را که می گیرید خارج از محدوده فکر کنید – بینندگان شما می توانند از یک موضوع جالب یا غیرمنتظره به طرز مطبوعی متعجب شوند.

نکات دیگر در آموزش عکاسی با موبایل:

20. آنها را بخنداند.

صحبت از برانگیختن احساسات، گاهی اوقات به یادماندنی ترین عکس هایی است که باعث خنده ما می شود. تصویر زیر یک زن مسن با پیراهنی با رنگ روشن که حاوی «سلام متنفر» است خنده دار است زیرا غیر منتظره است – و بخشی از ما نیز وجود دارد که او را تحسین می کند.

 تصویر دوم اسباب بازی سگ در بشقاب شام عکسهای کلاسیک غذای اینستاگرام را سرگرم می کند، اما از دید یک سگ است. اگر بتوانید مخاطبان خود را بخندانید، احتمالاً آنها از عکس شما لذت خواهند برد.

21. لنز گوشی خود را تمیز کنید.

حمل یک دوربین گوشی هوشمند شاید راحت تر از دوربین عکاس خبرنگار کامل باشد، اما هزینه آن محافظت از آن است.

وقتی بیرون از خانه هستید، تلفن شما معمولاً در جیب یا کیف شماست. در تمام مدت، لنز دوربین دستگاه در حال جمع آوری انواع گرد و غبار و پرزها است. قبل از عکس گرفتن حتماً این لنز را با دستمال نرم تمیز کنید.

تا زمانی که شروع به ویرایش عکس خود نکنید، ممکن است نتوانید بگویید که لنز کثیف است و اطمینان از شفاف بودن لنز قبل از گرفتن عکس، می تواند شما را از ابتدا باز دارد.

22- یک لنز خارجی وصل کنید.

آیا می خواهید واقعاً فانتزی شوید؟ لنزهای خارجی مناسب شما هستند.

در واقع چندین چیز وجود دارد که می توانند در بالای لنز دوربین اصلی تلفن هوشمند شما متصل شوند – از چشم ماهی گرفته تا لنزهای زاویه دید گسترده، این افزودنی ها می توانند کیفیت و چشم انداز کاملا جدیدی به عکس های شما وارد کنند.

طبق گفته Wirecutter، بهترین لنزهای دوربین برای عکاسی با آیفون توسط Moment، تولید کننده لنزهای موبایل ساخته شده است.

از آنجا شروع کنید، یا برای یافتن افزودنیهای لنز متناسب با نیازهای عکاسی از تلفن هوشمند خود، تحقیق کنید.

23. از ویرایش نترسید.

آهنگ سازی و گرفتن عکس از تلفن هوشمند فقط اولین قدم برای ایجاد جذابیت بصری در آن است. ویرایش عکس های شما مرحله بعدی است – و یک مرحله بسیار حیاتی است.

فیلترها می توانند ابزاری ارزشمند برای عکاسی باشند، خصوصاً در مورد دو هدف: 1) از بین بردن لکه های عکس و 2) خوشمزه تر نشان دادن غذا.

برای اولین بار، مجله InStyle لیستی جالب از «بهترین فیلترهای اینستاگرام برای هر شکایت زیبایی» را تهیه کرد – و اکنون، برنامه عکس های آیفون فیلترهای مشابه بسیاری را ارائه می دهد. برنامه هایی مانند Pho.to نیز وجود دارند که می توانند بدون کار زیاد به صورت خودکار عکس های صورت را رتوش کنند؛

و وقتی صحبت از آن عکسهای وعده های غذایی روزانه شما می شود؟ یکی از آخرین برنامه های موجود Foodie است که همراه با فیلترهای خاص خود است که برای انواع مختلف مواد غذایی بهینه شده است.

اما بسیاری دیگر از برنامه های عالی ویرایش عکس و فیلم برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد – برای دیدن برخی از بهترین برنامه های موجود در این پست، این پست را بررسی کنید.